KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12019074
nr 1201 9074
Ã…ke Liljeson
(1902-1973), Sverige
Oljemålning, Lockarp Skåne. Signerad, daterad 1941. Olja på duk, 67x79 cm
Åke Liljeson, svensk bildkonstnär född 1902 i Motala, död 1973.
Utrop:
500 kr
måndag 3 september 2018
kl 18:14:15
Ã…ke Liljeson
Läs mer om Ã…ke Liljeson