KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12019074

nr 1201 9074

Ã…ke Liljeson

(1902-1973), Sverige

Oljemålning, Lockarp Skåne. Signerad, daterad 1941. Olja på duk, 67x79 cm

Åke Liljeson, svensk bildkonstnär född 1902 i Motala, död 1973.

Utrop:

500 kr

måndag 3 september 2018
kl 18:14:15

Ã…ke Liljeson

Läs mer om Ã…ke Liljeson